L3 Narda-MITEQ JS1-00101000-55-8P
JS1-00101000-55-8P
Part No.:
JS1-00101000-55-8P
Manufacturer:
L3 Narda-MITEQ
Category:
RF Amplifiers
Package:
Module
Datasheet:
ShinYuaJS1-00101000-55-8P.pdf
Description:
AMPLIFIER
Packaging:
Box
Series:
JS
ProductStatus:
Active
Frequency:
100MHz ~ 10GHz
P1dB:
8dBm
Gain:
9dB
NoiseFigure:
5.5dB
RFType:
General Purpose
Voltage-Supply:
15V
Current-Supply:
125mA
TestFrequency:
100MHz ~ 10GHz