Samtec Inc. JW-11-04-T-S-450-250
JW-11-04-T-S-450-250
Part No.:
JW-11-04-T-S-450-250
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Rectangular Connectors - Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Datasheet:
ShinYuaJW-11-04-T-S-450-250.pdf
Description:
CONN HDR 11POS 0.156 STACK T/H
Packaging:
Bulk
Series:
JW
ProductStatus:
Active
NumberofPositions:
11
Pitch:
0.156 (3.96mm)
NumberofRows:
1
RowSpacing:
Length-OverallPin:
0.990 (25.146mm)
Length-Post(Mating):
0.250 (6.350mm)
Length-StackHeight:
0.450 (11.430mm)
Length-Tail:
0.090 (2.286mm)