Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components K103K15X7RF5TK2
K103K15X7RF5TK2
Part No.:
K103K15X7RF5TK2
Manufacturer:
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Radial
Datasheet:
ShinYuaK103K15X7RF5TK2.pdf
Description:
CAP CER 10000PF 50V X7R RADIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Radial
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
Mono-Kap™ K
ProductStatus:
Active
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
FailureRate:
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.157 L x 0.102 W (4.00mm x 2.60mm)
Height-Seated(Max):
0.295 (7.50mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.098 (2.50mm)