Amphenol Anytek KE2251530000G
KE2251530000G
Part No.:
KE2251530000G
Datasheet:
ShinYuaKE2251530000G.pdf
Description:
TERM BLOCK HDR 22POS 5.08MM
Type:
Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
NumberofPositions:
22
PositionsPerLevel:
11
Pitch:
0.200 (5.08mm)
Current-UL:
12 A
Voltage-UL:
300 V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 115°C