Amphenol Anytek KE2674530000G
KE2674530000G
Part No.:
KE2674530000G
Datasheet:
ShinYuaKE2674530000G.pdf
Description:
TERM BLOCK HDR 26POS 90DEG 5MM
Type:
Header, Male Pins, Shrouded (2 Side)
NumberofPositions:
26
PositionsPerLevel:
13
Pitch:
0.197 (5.00mm)
Current-UL:
12 A
Voltage-UL:
300 V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 115°C