United Chemi-Con KMG200VB22RM10X20LL
KMG200VB22RM10X20LL
Part No.:
KMG200VB22RM10X20LL
Datasheet:
KMG200VB22RM10X20LL.pdf
Description:
CAP ALUM 22UF 20% 200V RADIAL
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
200 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
15.068Ohm @ 120Hz
Lifetime@Temp:
1000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
120 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
216 mA @ 100 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)
Size/Dimension:
0.394 Dia (10.00mm)
Height-Seated(Max):
0.787 (20.00mm)