United Chemi-Con KMG25VB4R7M5X11LL
KMG25VB4R7M5X11LL
Part No.:
KMG25VB4R7M5X11LL
Datasheet:
KMG25VB4R7M5X11LL.pdf
Description:
CAP ALUM 4.7UF 20% 25V RADIAL
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
25 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
1000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
LeadSpacing:
0.079 (2.00mm)
Size/Dimension:
0.197 Dia (5.00mm)
Height-Seated(Max):
0.433 (11.00mm)