United Chemi-Con KMG350VBR47M6X11LL
KMG350VBR47M6X11LL
Part No.:
KMG350VBR47M6X11LL
Datasheet:
KMG350VBR47M6X11LL.pdf
Description:
CAP ALUM 0.47UF 20% 350V RADIAL
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
350 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
846.383Ohm @ 120Hz
Lifetime@Temp:
1000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
11 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
27.5 mA @ 100 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
0.098 (2.50mm)
Size/Dimension:
0.248 Dia (6.30mm)
Height-Seated(Max):
0.433 (11.00mm)