United Chemi-Con KMG450VB22RM16X25LL
KMG450VB22RM16X25LL
Part No.:
KMG450VB22RM16X25LL
Datasheet:
KMG450VB22RM16X25LL.pdf
Description:
CAP ALUM 22UF 20% 450V RADIAL
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
450 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
18.082Ohm @ 120Hz
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-25°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
115 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
207 mA @ 100 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
0.295 (7.50mm)
Size/Dimension:
0.630 Dia (16.00mm)
Height-Seated(Max):
0.984 (25.00mm)