United Chemi-Con KMG450VB2R2M10X12LL
KMG450VB2R2M10X12LL
Part No.:
KMG450VB2R2M10X12LL
Datasheet:
KMG450VB2R2M10X12LL.pdf
Description:
CAP ALUM 2.2UF 20% 450V RADIAL
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
450 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
180.818Ohm @ 120Hz
Lifetime@Temp:
1000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-25°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
23 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
57.5 mA @ 100 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)
Size/Dimension:
0.394 Dia (10.00mm)
Height-Seated(Max):
0.492 (12.50mm)