United Chemi-Con KMG450VB3R3M10X16LL
KMG450VB3R3M10X16LL
Part No.:
KMG450VB3R3M10X16LL
Datasheet:
KMG450VB3R3M10X16LL.pdf
Description:
CAP ALUM 3.3UF 20% 450V RADIAL
Capacitance:
3.3 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
450 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
120.545Ohm @ 120Hz
Lifetime@Temp:
1000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-25°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
31 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
77.5 mA @ 100 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)
Size/Dimension:
0.394 Dia (10.00mm)
Height-Seated(Max):
0.630 (16.00mm)