ITT Cannon, LLC KPSE00B22-55S
KPSE00B22-55S
Part No.:
KPSE00B22-55S
Datasheet:
ShinYuaKPSE00B22-55S.pdf
Description:
CONN RCPT FMALE 55POS GOLD CRIMP
Connector Type:
Receptacle, Female Sockets
Number of Positions:
55
Shell Size - Insert:
22-55
Shell Size MIL:
Mounting Type:
Panel Mount
Mounting Feature:
Flange
Item23:
N (Normal)
Item31:
Strain Relief
Item32:
Item33:
7.5A
Item34:
600VAC, 850VDC