ITT Cannon, LLC KPSE00E14-19PX
KPSE00E14-19PX
Part No.:
KPSE00E14-19PX
Datasheet:
ShinYuaKPSE00E14-19PX.pdf
Description:
CONN RCPT MALE 19POS GOLD CRIMP
Connector Type:
Receptacle, Male Pins
Number of Positions:
19
Shell Size - Insert:
14-19
Shell Size MIL:
Mounting Type:
Panel Mount
Mounting Feature:
Flange
Item23:
X
Item29:
Environment Resistant
Item30:
Item31:
Backshell
Item32:
Item33:
7.5A
Item34:
600VAC, 850VDC