ITT Cannon, LLC KPSE00F20-39SY
KPSE00F20-39SY
Part No.:
KPSE00F20-39SY
Datasheet:
ShinYuaKPSE00F20-39SY.pdf
Description:
CONN RCPT FMALE 39POS GOLD CRIMP
Connector Type:
Receptacle, Female Sockets
Number of Positions:
39
Shell Size - Insert:
20-39
Shell Size MIL:
Mounting Type:
Panel Mount
Mounting Feature:
Flange
Item23:
Y
Item29:
Environment Resistant
Item30:
Item31:
Strain Relief
Item32:
Item33:
7.5A, 13A
Item34:
600VAC, 850VDC