ITT Cannon, LLC KPSE01A18-32P
KPSE01A18-32P
Part No.:
KPSE01A18-32P
Datasheet:
ShinYuaKPSE01A18-32P.pdf
Description:
CONN RCPT MALE 32POS GOLD CRIMP
Connector Type:
Receptacle, Male Pins
Number of Positions:
32
Shell Size - Insert:
18-32
Shell Size MIL:
Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
Item23:
N (Normal)
Item31:
Backshell
Item32:
Item33:
7.5A
Item34:
600VAC, 850VDC