ITT Cannon, LLC KPSE01A20-41S
KPSE01A20-41S
Part No.:
KPSE01A20-41S
Datasheet:
ShinYuaKPSE01A20-41S.pdf
Description:
CONN RCPT FMALE 41POS GOLD CRIMP
Connector Type:
Receptacle, Female Sockets
Number of Positions:
41
Shell Size - Insert:
20-41
Shell Size MIL:
Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
Item23:
N (Normal)
Item31:
Backshell
Item32:
Item33:
7.5A
Item34:
600VAC, 850VDC