ITT Cannon, LLC KPSE01B20-16P
KPSE01B20-16P
Part No.:
KPSE01B20-16P
Datasheet:
ShinYuaKPSE01B20-16P.pdf
Description:
CONN RCPT MALE 16POS GOLD CRIMP
Connector Type:
Receptacle, Male Pins
Number of Positions:
16
Shell Size - Insert:
20-16
Shell Size MIL:
Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
Item23:
N (Normal)
Item31:
Strain Relief
Item32:
Item33:
13A
Item34:
1000VAC, 1400VDC