ITT Cannon, LLC KPSE01B22-55SW
KPSE01B22-55SW
Part No.:
KPSE01B22-55SW
Datasheet:
ShinYuaKPSE01B22-55SW.pdf
Description:
CONN RCPT FMALE 55POS GOLD CRIMP
Connector Type:
Receptacle, Female Sockets
Number of Positions:
55
Shell Size - Insert:
22-55
Shell Size MIL:
Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
Item23:
W
Item31:
Strain Relief
Item32:
Item33:
7.5A
Item34:
600VAC, 850VDC