ITT Cannon, LLC KPSE01E14-15S
KPSE01E14-15S
Part No.:
KPSE01E14-15S
Datasheet:
ShinYuaKPSE01E14-15S.pdf
Description:
CONN RCPT FMALE 15POS GOLD CRIMP
Connector Type:
Receptacle, Female Sockets
Number of Positions:
15
Shell Size - Insert:
14-15
Shell Size MIL:
Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
Item23:
N (Normal)
Item29:
Environment Resistant
Item30:
Item31:
Backshell
Item32:
Item33:
7.5A, 13A
Item34:
600VAC, 850VDC