ITT Cannon, LLC KPSE01E14-19P
KPSE01E14-19P
Part No.:
KPSE01E14-19P
Datasheet:
ShinYuaKPSE01E14-19P.pdf
Description:
CONN RCPT MALE 19POS GOLD CRIMP
Connector Type:
Receptacle, Male Pins
Number of Positions:
19
Shell Size - Insert:
14-19
Shell Size MIL:
Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
Item23:
N (Normal)
Item29:
Environment Resistant
Item30:
Item31:
Backshell
Item32:
Item33:
7.5A
Item34:
600VAC, 850VDC