ITT Cannon, LLC KPSE01E18-32SDZ
KPSE01E18-32SDZ
Part No.:
KPSE01E18-32SDZ
Datasheet:
ShinYuaKPSE01E18-32SDZ.pdf
Description:
CONN RCPT FMALE 32POS GOLD CRIMP
Connector Type:
Receptacle, Female Sockets
Number of Positions:
32
Shell Size - Insert:
18-32
Shell Size MIL:
Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
Item23:
N (Normal)
Item29:
Environment Resistant
Item30:
Item31:
Shrink Boot Adapter
Item32:
Shielded
Item33:
7.5A
Item34:
600VAC, 850VDC