ITT Cannon, LLC KPSE01E22-55PW
KPSE01E22-55PW
Part No.:
KPSE01E22-55PW
Datasheet:
ShinYuaKPSE01E22-55PW.pdf
Description:
CONN RCPT MALE 55POS GOLD CRIMP
Connector Type:
Receptacle, Male Pins
Number of Positions:
55
Shell Size - Insert:
22-55
Item23:
W
Item31:
Backshell
Item32:
Item33:
7.5A
Item34:
600VAC, 850VDC