ITT Cannon, LLC KPSE01F12-10PZ
KPSE01F12-10PZ
Part No.:
KPSE01F12-10PZ
Datasheet:
ShinYuaKPSE01F12-10PZ.pdf
Description:
CONN RCPT MALE 10POS GOLD CRIMP
Connector Type:
Receptacle, Male Pins
Number of Positions:
10
Shell Size - Insert:
12-10
Shell Size MIL:
Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
Item23:
Z
Item29:
Environment Resistant
Item30:
Item31:
Strain Relief
Item32:
Item33:
7.5A
Item34:
600VAC, 850VDC