ITT Cannon, LLC KPSE01F14-19S
KPSE01F14-19S
Part No.:
KPSE01F14-19S
Datasheet:
ShinYuaKPSE01F14-19S.pdf
Description:
CONN RCPT FMALE 19POS GOLD CRIMP
Connector Type:
Receptacle, Female Sockets
Number of Positions:
19
Shell Size - Insert:
14-19
Item23:
N (Normal)
Item31:
Strain Relief
Item32:
Item33:
7.5A
Item34:
600VAC, 850VDC