ITT Cannon, LLC KPSE01F22-21SW
KPSE01F22-21SW
Part No.:
KPSE01F22-21SW
Datasheet:
ShinYuaKPSE01F22-21SW.pdf
Description:
CONN RCPT FMALE 21POS GOLD CRIMP
Connector Type:
Receptacle, Female Sockets
Number of Positions:
21
Shell Size - Insert:
22-21
Shell Size MIL:
Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
Item23:
W
Item29:
Environment Resistant
Item30:
Item31:
Strain Relief
Item32:
Item33:
13A
Item34:
1000VAC, 1400VDC