ITT Cannon, LLC KPSE01F22-55PY
KPSE01F22-55PY
Part No.:
KPSE01F22-55PY
Datasheet:
ShinYuaKPSE01F22-55PY.pdf
Description:
CONN RCPT MALE 55POS GOLD CRIMP
Connector Type:
Receptacle, Male Pins
Number of Positions:
55
Shell Size - Insert:
22-55
Item23:
Y
Item31:
Strain Relief
Item32:
Item33:
7.5A
Item34:
600VAC, 850VDC