ITT Cannon, LLC KPSE02A22-55SWA71
KPSE02A22-55SWA71
Part No.:
KPSE02A22-55SWA71
Datasheet:
ShinYuaKPSE02A22-55SWA71.pdf
Description:
CONN RCPT FMALE 55POS GOLD CRIMP
Connector Type:
Receptacle, Female Sockets
Number of Positions:
55
Shell Size - Insert:
22-55
Shell Size MIL:
Mounting Type:
Panel Mount
Mounting Feature:
Flange
Item23:
W
Item26:
Electroless Nickel
Item31:
Backshell
Item32:
Item33:
7.5A
Item34:
600VAC, 850VDC