ITT Cannon, LLC KPSE02E16-26SZA206
KPSE02E16-26SZA206
Part No.:
KPSE02E16-26SZA206
Datasheet:
ShinYuaKPSE02E16-26SZA206.pdf
Description:
CONN RCPT FMALE 26POS GOLD CRIMP
Connector Type:
Receptacle, Female Sockets
Number of Positions:
26
Shell Size - Insert:
16-26
Shell Size MIL:
Mounting Type:
Panel Mount
Mounting Feature:
Flange
Item23:
Z
Item26:
Black Zinc
Item28:
Black
Item33:
7.5A
Item34:
600VAC, 850VDC