ITT Cannon, LLC KPSE06A18-32PX
KPSE06A18-32PX
Part No.:
KPSE06A18-32PX
Datasheet:
ShinYuaKPSE06A18-32PX.pdf
Description:
CONN PLUG MALE 32POS GOLD CRIMP
Connector Type:
Plug, Male Pins
Number of Positions:
32
Shell Size - Insert:
18-32
Item23:
X
Item31:
Backshell
Item32:
Item33:
7.5A
Item34:
600VAC, 850VDC