ITT Cannon, LLC KPSE06A20-39S
KPSE06A20-39S
Part No.:
KPSE06A20-39S
Datasheet:
ShinYuaKPSE06A20-39S.pdf
Description:
CONN PLUG FMALE 39POS GOLD CRIMP
Connector Type:
Plug, Female Sockets
Number of Positions:
39
Shell Size - Insert:
20-39
Item23:
N (Normal)
Item31:
Backshell
Item32:
Item33:
7.5A, 13A
Item34:
600VAC, 850VDC