ITT Cannon, LLC KPSE06B20-16SW
KPSE06B20-16SW
Part No.:
KPSE06B20-16SW
Datasheet:
ShinYuaKPSE06B20-16SW.pdf
Description:
CONN PLUG FMALE 16POS GOLD CRIMP
Connector Type:
Plug, Female Sockets
Number of Positions:
16
Shell Size - Insert:
20-16
Shell Size MIL:
Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
Item23:
W
Item31:
Strain Relief
Item32:
Item33:
13A
Item34:
1000VAC, 1400VDC