ITT Cannon, LLC KPSE06B20-16SX
KPSE06B20-16SX
Part No.:
KPSE06B20-16SX
Datasheet:
ShinYuaKPSE06B20-16SX.pdf
Description:
CONN PLUG FMALE 16POS GOLD CRIMP
Connector Type:
Plug, Female Sockets
Number of Positions:
16
Shell Size - Insert:
20-16
Item23:
X
Item31:
Strain Relief
Item32:
Item33:
13A
Item34:
1000VAC, 1400VDC