ITT Cannon, LLC KPSE06E14-12S
KPSE06E14-12S
Part No.:
KPSE06E14-12S
Datasheet:
ShinYuaKPSE06E14-12S.pdf
Description:
CONN PLUG FMALE 12POS GOLD CRIMP
Connector Type:
Plug, Female Sockets
Number of Positions:
12
Shell Size - Insert:
14-12
Item23:
N (Normal)
Item29:
Environment Resistant
Item30:
Item31:
Backshell
Item32:
Item33:
7.5A, 13A
Item34:
600VAC, 850VDC