ITT Cannon, LLC KPSE06E14-15SW
KPSE06E14-15SW
Part No.:
KPSE06E14-15SW
Datasheet:
ShinYuaKPSE06E14-15SW.pdf
Description:
CONN PLUG FMALE 15POS GOLD CRIMP
Connector Type:
Plug, Female Sockets
Number of Positions:
15
Shell Size - Insert:
14-15
Item23:
W
Item29:
Environment Resistant
Item30:
Item31:
Backshell
Item32:
Item33:
7.5A, 13A
Item34:
600VAC, 850VDC