ITT Cannon, LLC KPSE06E14-19PY
KPSE06E14-19PY
Part No.:
KPSE06E14-19PY
Datasheet:
ShinYuaKPSE06E14-19PY.pdf
Description:
CONN PLUG MALE 19POS GOLD CRIMP
Connector Type:
Plug, Male Pins
Number of Positions:
19
Shell Size - Insert:
14-19
Shell Size MIL:
Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
Item23:
Y
Item31:
Backshell
Item32:
Item33:
7.5A
Item34:
600VAC, 850VDC