ITT Cannon, LLC KPSE06E14-19SA206
KPSE06E14-19SA206
Part No.:
KPSE06E14-19SA206
Datasheet:
ShinYuaKPSE06E14-19SA206.pdf
Description:
CONN PLUG FMALE 19POS GOLD CRIMP
Connector Type:
Plug, Female Sockets
Number of Positions:
19
Shell Size - Insert:
14-19
Item23:
N (Normal)
Item26:
Black Zinc
Item28:
Black
Item29:
Environment Resistant
Item30:
Item31:
Backshell
Item32:
Item33:
7.5A
Item34:
600VAC, 850VDC