ITT Cannon, LLC KPSE06E14-19SY
KPSE06E14-19SY
Part No.:
KPSE06E14-19SY
Datasheet:
ShinYuaKPSE06E14-19SY.pdf
Description:
CONN PLUG FMALE 19POS GOLD CRIMP
Connector Type:
Plug, Female Sockets
Number of Positions:
19
Shell Size - Insert:
14-19
Item23:
Y
Item31:
Backshell
Item32:
Item33:
7.5A
Item34:
600VAC, 850VDC