ITT Cannon, LLC KPSE06E16-26PWDZ
KPSE06E16-26PWDZ
Part No.:
KPSE06E16-26PWDZ
Datasheet:
ShinYuaKPSE06E16-26PWDZ.pdf
Description:
CONN PLUG MALE 26POS GOLD CRIMP
Connector Type:
Plug, Male Pins
Number of Positions:
26
Shell Size - Insert:
16-26
Item23:
W
Item31:
Shrink Boot Adapter
Item32:
Shielded
Item33:
7.5A
Item34:
600VAC, 850VDC