ITT Cannon, LLC KPSE06E22-55PZ
KPSE06E22-55PZ
Part No.:
KPSE06E22-55PZ
Datasheet:
ShinYuaKPSE06E22-55PZ.pdf
Description:
CONN PLUG MALE 55POS GOLD CRIMP
Connector Type:
Plug, Male Pins
Number of Positions:
55
Shell Size - Insert:
22-55
Shell Size MIL:
Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
Item23:
Z
Item31:
Backshell
Item32:
Item33:
7.5A
Item34:
600VAC, 850VDC