ITT Cannon, LLC KPSE06E24-61SZ
KPSE06E24-61SZ
Part No.:
KPSE06E24-61SZ
Datasheet:
ShinYuaKPSE06E24-61SZ.pdf
Description:
CONN PLUG FMALE 61POS GOLD CRIMP
Connector Type:
Plug, Female Sockets
Number of Positions:
61
Shell Size - Insert:
24-61
Item23:
Z
Item31:
Backshell
Item32:
Item33:
7.5A
Item34:
600VAC, 850VDC