ITT Cannon, LLC KPSE06F12-10PZ
KPSE06F12-10PZ
Part No.:
KPSE06F12-10PZ
Datasheet:
ShinYuaKPSE06F12-10PZ.pdf
Description:
CONN PLUG MALE 10POS GOLD CRIMP
Connector Type:
Plug, Male Pins
Number of Positions:
10
Shell Size - Insert:
12-10
Shell Size MIL:
Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
Item23:
Z
Item31:
Strain Relief
Item32:
Item33:
7.5A
Item34:
600VAC, 850VDC