ITT Cannon, LLC KPSE06F14-19P
KPSE06F14-19P
Part No.:
KPSE06F14-19P
Datasheet:
ShinYuaKPSE06F14-19P.pdf
Description:
CONN PLUG MALE 19POS GOLD CRIMP
Connector Type:
Plug, Male Pins
Number of Positions:
19
Shell Size - Insert:
14-19
Item23:
N (Normal)
Item31:
Strain Relief
Item32:
Item33:
7.5A
Item34:
600VAC, 850VDC