ITT Cannon, LLC KPSE06F14-19PW
KPSE06F14-19PW
Part No.:
KPSE06F14-19PW
Datasheet:
ShinYuaKPSE06F14-19PW.pdf
Description:
CONN PLUG MALE 19POS GOLD CRIMP
Connector Type:
Plug, Male Pins
Number of Positions:
19
Shell Size - Insert:
14-19
Shell Size MIL:
Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
Item23:
W
Item31:
Strain Relief
Item32:
Item33:
7.5A
Item34:
600VAC, 850VDC