ITT Cannon, LLC KPSE06F22-21SA206
KPSE06F22-21SA206
Part No.:
KPSE06F22-21SA206
Datasheet:
ShinYuaKPSE06F22-21SA206.pdf
Description:
CONN PLUG FMALE 21POS GOLD CRIMP
Connector Type:
Plug, Female Sockets
Number of Positions:
21
Shell Size - Insert:
22-21
Shell Size MIL:
Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
Item23:
N (Normal)
Item26:
Black Zinc
Item28:
Black
Item31:
Strain Relief
Item32:
Item33:
13A
Item34:
1000VAC, 1400VDC