ITT Cannon, LLC KPSE06F22-21SWA206
KPSE06F22-21SWA206
Part No.:
KPSE06F22-21SWA206
Manufacturer:
ITT Cannon, LLC
Category:
Circular Connectors
Package:
Datasheet:
ShinYuaKPSE06F22-21SWA206.pdf
Description:
CONN PLUG FMALE 21POS GOLD CRIMP
Packaging:
Bulk
Series:
KPSE
Product Status:
Active
Connector Type:
Plug, Female Sockets
Number of Positions:
21
Shell Size - Insert:
22-21
Shell Size MIL:
Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
Mounting Feature:
Termination,Fastening:
Crimp
Item22:
Bayonet Lock
Item23:
W
Item24:
Metal
Item25:
Aluminum Alloy
Item26:
Black Zinc
Item27:
Gold
Item28:
Black
Item29:
Environment Resistant
Item30:
Item31:
Strain Relief
Item32:
Item33:
13A
Item34:
1000VAC, 1400VDC