ITT Cannon, LLC KPSE06F22-55PA206
KPSE06F22-55PA206
Part No.:
KPSE06F22-55PA206
Datasheet:
ShinYuaKPSE06F22-55PA206.pdf
Description:
CONN PLUG MALE 55POS GOLD CRIMP
Connector Type:
Plug, Male Pins
Number of Positions:
55
Shell Size - Insert:
22-55
Shell Size MIL:
Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
Item23:
N (Normal)
Item26:
Black Zinc
Item28:
Black
Item31:
Strain Relief
Item32:
Item33:
7.5A
Item34:
600VAC, 850VDC