ITT Cannon, LLC KPSE06F24-61SZ
KPSE06F24-61SZ
Part No.:
KPSE06F24-61SZ
Datasheet:
ShinYuaKPSE06F24-61SZ.pdf
Description:
CONN PLUG FMALE 61POS GOLD CRIMP
Connector Type:
Plug, Female Sockets
Number of Positions:
61
Shell Size - Insert:
24-61
Shell Size MIL:
Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
Item23:
Z
Item26:
Olive Drab Cadmium
Item28:
Olive Drab
Item31:
Strain Relief
Item32:
Item33:
7.5A
Item34:
600VAC, 850VDC