ITT Cannon, LLC KPSE06J14-12PX
KPSE06J14-12PX
Part No.:
KPSE06J14-12PX
Datasheet:
ShinYuaKPSE06J14-12PX.pdf
Description:
CONN PLUG MALE 12POS GOLD CRIMP
Connector Type:
Plug, Male Pins
Number of Positions:
12
Shell Size - Insert:
14-12
Shell Size MIL:
Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
Item23:
X
Item31:
Backshell, Strain Relief
Item32:
Item33:
7.5A, 13A
Item34:
600VAC, 850VDC