ITT Cannon, LLC KPSE06J14-15P
KPSE06J14-15P
Part No.:
KPSE06J14-15P
Datasheet:
ShinYuaKPSE06J14-15P.pdf
Description:
CONN PLUG MALE 15POS GOLD CRIMP
Connector Type:
Plug, Male Pins
Number of Positions:
15
Shell Size - Insert:
14-15
Shell Size MIL:
Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
Item23:
N (Normal)
Item31:
Backshell, Strain Relief
Item32:
Item33:
7.5A, 13A
Item34:
600VAC, 850VDC