ITT Cannon, LLC KPSE06J16-26SF187
KPSE06J16-26SF187
Part No.:
KPSE06J16-26SF187
Datasheet:
ShinYuaKPSE06J16-26SF187.pdf
Description:
CONN PLUG FMALE 26POS GOLD CRIMP
Connector Type:
Plug, Female Sockets
Number of Positions:
26
Shell Size - Insert:
16-26
Shell Size MIL:
Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
Item23:
N (Normal)
Item31:
Backshell, Strain Relief
Item32:
Item33:
7.5A
Item34:
600VAC, 850VDC